Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Situata pas tërmetit/ Bledi Çuçi flet për akomodimin e banorëve: 525 pallate të dëmtuara, 6500 persona në çadra

Bledi Çuçi, i cili drejton operacionin për fatkeqësinë natyrore të shkaktuar nga tërmeti, gjatë fjalës së tij në mbledhjen e qeverisë mëngjesin e sotëm bëri një përmbledhje të situatës aktuale pas tërmëtit.

Çuçi tregoi shifrat e akomodimit të banorëve, ku u shpre se 4 mijë persona janë në hotele.

 ‘Katër mijë persona janë në hotele, 254 në palestra, 6.5 mijë në çadra, 395 në qendra sociale, 769 në Kosovë dhe 436 në akomodime të tjera. Përsa i takon dëmeve, në 26 shkolla me 10300 nxënës janë me dëme, 15 në Durrës, 2 në Lezhë dhe 9 në Tiranë. Nga objektet 656 janë inspekuar në Durrës, 242 të pabanueshme, 27 për t’u prishur. Në qarkun Tiranë janë 525 pallate të dëmtuara dhe 3921 banesa dhe 146 biznese’, u shpreh ai.

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *