Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashRajoniTe FunditTe Gjitha

Situata e korónavirusit në Maqedoninë e Veriut/ 4 vdékje dhe 119 raste gjatë 24 orëve të fundit

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 4 jetë të humbura nga korónavirusi gjatë 24 orëve të fundit, tre nga Shkupi të moshës 65, 66, dhe 73 vjeçe dhe një paciént nga Gostivari i moshës 72 vjeçe. Në 24 orët e fundit nga 1.325 testet e kryera, janë regjistruar 119 raste të reja të të inféktuarve me Cóvid-19.

Shpërndarja e tyre gjeografike ëstë si vijon: Shkup-35, Kumanovë-15, Shtip-17, Prilep-3, Tetovë-4, Strugë-3, Veles-3, Manastir-8, Ohër-3, Kavadar-2, Gostivar-8, Kriva Pallankë-1, Koçanë-1, Demir Hisar-5, Berovë-1, Sveti Nikollë-1, Kërçovë-8, Resnjë-1.

Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar 89 paciéntë të shëruar: Shkup-22, Kumanovë-10, Shtip-12, tetove-26, Strugë-1, Manastir-4, Probishtip-2, Demir Hisar-1, Kratovë-1, Sveti Nikollë-2, Kërçovë-3 dhe Resnjë-4 pacientë.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar në vend që nga fillimi i pándemisë ka arritur në 10.617 persona, numri i të shëruarve në 6.020. Ndërsa numri i pácientëve që kanë ndërruar jetë që nga fillimi i pándemisë e deri ma tani ka arritur në 4.117.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *