Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaShëndetiTe FunditTe Gjitha

Kurba pándemike favorizon rihapjen në Kosovë, konfirmohen vetëm 3 raste të reja me Còvid-19

Situata pándemike në Kosovë po shkon drejt qetësisë pasi raste e reja me Còvid-19 po bien.

Autoritetet në vend bëjnë me dije se sot janë shëruar 18 persona me vírusin Còvid-19 ndërkohë që janë konfirmuar 3 raste të reja në Kosovë.

‘’Sot më 18 maj 2020 janë testuar gjithsej 200 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.’’, thuhet në njoftim.

Të tre rastet janë nga komuna e Prishtinës.

‘’Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prishtinës 3 raste (sipas vendbanimit: 3 raste Prishtinë).”

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *