Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaShëndetiTe FunditTe Gjitha

Rriten rastet e reja me Còvid-19, gjatë 24 orëve janë konfirmuar 14 raste të reja në Kosovë

Kurba pándemike në Kosovë ka pësuar sërish luhatje ditën e sotme pasi ëshë vënë re një rritje e numrit të personave që rezultuan pozitiv me Còvid-19.

Kujtojmë se një ditë më parë rezultoi vetëm një person i prekur ndersa sot janë konfirmuar 14 raste të reja

Autoritetet në vend kanë njoftuar se janë konfirmuar edhe 14 raste të reja me kòronavirus në vend. Numri i të infektuarve me kòronavirus ka shkuar në 1.003.

Laboratori i Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK sot ka testuar 208 mostra, prej të cilave 14 kanë rezultuar pozitive.

“Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Prizrenit 8 raste (sipas vendbanimit: 8 raste Prizren) dhe komuna e Rahovecit 6 raste (sipas vendbanimit 6 raste Rahovec)”, ka njoftuar IKSHPK.

Instituti po ashtu ka bërë të ditur se janë shëruar edhe 3 persona të prekur nga koronavirusi.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close