Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Sërish luhatje kurbe në Itali, në 24 orët e fundit janë shënuar 162 víktima nga kòronavirusi

Shifrat e personave qè kanë humbur jetën nga kòronavirusi në Itali vijojnë të luhaten.

Edhe pse këto shifra prej ditësh tashmë po shkojnë drejt rënies,sot është vënë re një rritje e lehtë e kurbës në pándemike në vend.

Autoritetet e vendit fqinj bëjnë me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 162 víktima, duke e çuar në 32.169 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura. Ndërkohë së fundmi janë regjistruar 813 raste të rea me kòronavirus, dhe numri i të prekurve në total ka shkuar në 226.699

Në Itali deri më tani janë shëruar 129.401 persona, ndërkohë që 716 pacientë ndodhen në gjendje të rèndë për jetën.

Ndërkohë qeveria Italiane ka vijuar masat për rihapjen e vendit si dhe ka njoftuar edhe rihapjen e linjave ajrore.

Fjalët Kyce

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *