Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaShëndetiTe FunditTe Gjitha

Shifrat e fundit nga kòronavirusi në Kosovë, gjatë 24 orëve kanë rezultuar pozitiv 7 persona

Kosova vijon të përballet men një situatë pándemike e cila shoqërohet dita-ditës me raste të reja.

Autoritetet vendase bëjnë me dije se sot janë evidentuar 7 raste të reja me Còvid-19 në Kosovë. 23 persona janë shëruar. Numri total i të shëruarve ka shkuar në 736.

‘’Sot më 17 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 202 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.’’, bën të ditur IKSHPK në një komunikatë.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Ferizajit 5 raste (sipas vendbanimit: 4 raste Ferizaj dhe 1 rast Balaj) dhe me nga 1 rast vendbanimet: Gjilan dhe Prishtinë.

Instituti bën thirrje për respektim të masave për dalje sa më të shpejt nga kriza pandemike.

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *