Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Situata ekonomike në vend, deputeti: Me këto ritme pagesat do të jepen me PPP, skemën e gjen qeveria

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Përparim Spahiu me anë të një postimi në rrjetet sociale ka komentuar situatën ekonomike në vend.

Sipas tij skema e vënies së tatimit për biznesin e vogël për të kapur të madhin nuk ka funksionuar, madje po ndodh e kundërta.

Më tej Spahiu ironizon duke shkruar se me këto ritme edhe pagesat do të jepen me PPP.

Postimi i plotë

Nuk ka asnjë shans që të vi minimalisht një lajm i mirë për ekonominë në Shqipëri.

Vazhdon trendi me rënie i të ardhurave nga TVSH. Edhe Qershori është shoqëruar me rënie 7.1% krahasuar me një vit më parë, pra më keq se dhe një muaj zhgjedhjes.

Ne si opozitë por dhe FMN e paralajmëruam si të dëmshme uljen e pragut të TVSH-s për biznesin e vogël në 2 milion nga 5. Rritja e barrës fiskale nuk çoi në rritje të të ardhurave por bëri të kundërtën, vazhdon ti ul ato.

Skema e vënies së tatimit për biznesin e vogël për të kapur të madhin nuk ka funksionuar, madje po ndodh e kundërta.

Me këto ritme besoj që dhe pagesa e pagave do të jepet me PPP.

Skemën pa merak se e gjen Qeveria.

(M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *