Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Situata e rënduar në burgje, 7 deputetë i kërkojnë interpelancë ministres Gjonaj

Situata e rënduar në burgje, lirimet, emërimet apo trensferimet që përbëjnë shkelje, mosrespektimi i të drejtave të burgosurve etj, janë arsyet pse 7 depuetë të opozitës kanë kërkuar interpelancë me ministren e Drejtësisë Etilda Gjonaj.

Sipas shkresës së mbërritur në Kuvend, interpelanca do të parashtrohet nga deputeti Lefter Maliqi .

Ai parlajamron se do të kërkojë sqarime për për 5 pikat për të cilat është njoftuar ministrja por edhe për çështje të tjera që kanë të bëjnë me sigurinë në burgje dhe sigurinë e këtij institucioni.

Ndërkohë, një tjetër temë që pritet të ketë diskutime në seancën parlamentare të radhës, është ajo e lirimit të disa emrave të njohur të botës së krimit të dënuar me burgim të përjetshëm.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *