Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Numri më i ulët që nga shpallja e èmergjencës, Italia shkon drejt qetësisë nga kòronavirusi, 145 humbje jete në 24 orët e fundit

Vala pándemike e cila përfshiu Italinë prej gati 3 muajsh po shkon drejt zbehjes totale.
Autoritetet e vendit fqinj bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të funfit është arritur numri më i ulët i përsonave që kanë humbur jetën nga Còvid-19 që nga shpallja e èmergjencës shëndetësore të pándemisë së kòronavirusit

Dita e sotme ka regjistruar 145 víktima e 675 raste pozitive.

Vetëm pak orë nga marrja fund e regjimit të bllokimit, numri i përgjithshëm i víktimave nga pándemia në Itali ka arritur në 31,908 e janë deri më sot 225,435 të ínfektuar.

Ndërkohë edhe pacientë pozitivë me kòronavirus në Itali janë reduktuar në 68,351.

Qeveria Italiane ka filluar planet për rihapjen e vendit në datë 4 maj dhe gjithashtu ka njoftuar se ditën e nesëme me datë 18 maj do të ketë një tjetër hapje më të zgjeruar në aktivitete.

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.