Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetTe Gjitha

Sistem pikëzimi për operatorët e transportit publik, Veliaj: Verifikojmë shërbimin

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ishte i pranishëm në në analizën vjetore të punës së Agjencisë së Mbrojtjes së Konsumatorit, ku ai theksoi se nuk do të tolerohet moszbatimi i kontratës nga ana e operatorëve.

Ai foli për sistemin e pikëzimit për operatorët e transportit publik, duke u shprehur se falë gjobave të AMK-së është transformuar mënyra e bërjes së politikave të transportit në Tiranë.

Veliaj shpjegoi se gjoba ndikon në sistemin e pikëve, të cilat reduktohen deri në humbjen e licencës për një operator i cili nuk performon, për të cilin ka ankesa, që nuk jep biletën, që nuk ndalon në stacion, që ecën ngadalë apo kur nuk i punon kondicioneri, kur faturino pi cigare apo kur shoferi flet në telefon.

“E vetmja mënyrë se si mund ta përmirësojmë shërbimin është falë pikëzimit; sot kemi vendosur një sistem transparent se si do të verifikojmë shërbimin që ofrohet nga të gjithë operatorët tanë të transportit publik”, u shpreh ndër të tjera ai. (XH.A/SHUPLAKA)

erionveliaj

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *