FlashJetë dhe stilTe FunditTe Gjitha

Si të bësh shumë para?! Shpikja e thjeshtë që i bëri dy motrat milionere

Janë motra dhe për të gjetur mënyrën se sit ë bëhen të pasura janë frymëzuar nga Kim Kardashian, e cila kishte thënë një herë se përdorte ngjitëse për të krijuar formën e duhur të gjirit në dekolte.

Bianca dhe Bridget Roçisano kanë krijuar një shpikje të veçantë që tani ka nisur t’u japë me miliona euro fitime. Duke ‘shtrydhur’ trurun për të gjetur një mënyrë se si mund të arrihet tek kjo gjë, ato shpikën “Ngjitësen e gjirit”, një mënyrë që krijon të njëjtin efekt si sutjenat, por pa qenë nevoja të ngatërrohen me rripa në supe dhe në shpinë.

Bianca dhe Bridget Roçisano blenë ngjitëse në dyqan, por u krijonte alergji dhe u shkaktonte dhimbje kur hiqej. Kërkuan në internet por pasi nuk gjetën ndonjë produkt që të ishte enkas për atë punë, pastaj  vendosën ta prodhojnë vetë. Fillimisht e nisën me 14 mijë euro investim dhe i shitën me nga 20 euro pakon, por kërkesa është rritur aq shumë sa kanë nisur të fitojnë miliona.

 

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *