Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Si mund të vini këtu të kërkoni vota, kaq plehra jeni?” Banorët e Astirit në protestë: Mos votoni vemjet e Rilindjes se do iu vijë radha edhe ju

Banorët e Astirit kanë dalë në një protestë ditën e sotme kundër Kryeministrit Edi Rama dhe Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Duke folur për mediat, një banor tepër i revoltuar paralajmëroi Ramën dhe Veliajn se pas 25 prillit do të shkojnë prapa hekurave. Ata thonë se qeveria nuk shkoi një herë të vetme për të dëgjuar banorët e Astirit, ndërkohë tani tentojnë të shkojnë për të kërkuar vota.

Ndër të tjera, banori në fjalë i bëri një thirrje të gjithë shqiptarëve që në 25 prill të votojnë për atë forcë politike që ka të ardhem dhe jo për ata që ai i quan vemje të Rilindjes. Ata shtuan se kur të votojnë, shqiptarët të kenë parasysh se do iu vijë radha dhe atyre që të përjetojnë  rpoblematika të ngjashme me ta.

“Erion Veliaj o kriminel. Nuk erdhe një ditë për t’i dëgjuar këta banorë. Nuk erdhe një ditë të vetme. As ti as Edi Rama nuk do të shkelni më këtu jo për të marrë vota por as për t’iua pa sytë. Ju do iu shohim prapa hekurave. Pas datës 25 prill do iu shohim prapa hekurave. Sot të gjithë banorët janë në rrugë të madhe. Ju prishën banesat, ju prishën bizneset. Të ma thotë vemja e bashkisë Erion Velija, një banor që ka strehu Erion Velija. Si vijnë këtu të kërkojnë vota? Kaq plehra janë kto. Fjalën turp nuk e dinë çfarë është. Te lagja jonë, te varret që kanë bërë për së gjalli nuk do shkelin. Fara e keqe e Edi Ramës do shporret, jo të vijën këtu të bëjnë fushatë. Erion Veliaj nuk është i mirëpritur te banorët e Unazës së Re. Qindra zgjidhje kanë pas. Përdorën dhunën. Pse nuk e mbarojnë rrugën. 45 milionë euro me 2 km rrugë . Kjo është qeveria që kemi sot. I bëj thirrje çdo shqiptari mendoni se do iu vijë radha dhe ju. Mendoni mirë kur të shkoni para votës. Votoni atë forcë politike që ka të ardhem. Jo këto vemje të Rilindjes. Mos hajde të shkelësh mbi plagët që ke bo. Zgjedhim vetë ne kë do votojmë. Kishim informacion do vinte në Unazë të Re. Kujt banorëve do i kërkojë vota ai. Na tha neve shpellarë? Çfarë vote do kërkojë ai? Ne do i japim votën që drejtësia të shkojë prapa hekurave së bashku me Edi Ramën,” deklaroi banori i Astirit.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (54%, 14,240 Votes)
  • PS (28%, 7,499 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 2,323 Votes)
  • LSI (5%, 1,294 Votes)
  • Të tjera (4%, 1,068 Votes)

Total Voters: 26,424

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.