Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashHoroskopiTe FunditTe Gjitha

Si e përballon tradhtinë sipas shenjës tënde të horoskopit!

Të kesh dikë që të tradhton pasi t’i kesh dhënë besimin është një nga gjërat më të këqija që mund t’i ndodhë një personi. Tradhtia na prek në shumë mënyra të ndryshme dhe mund të ndryshojë mënyrën e trajtimit të njerëzve dhe situatave në të ardhmen. Meqenëse të gjithë e trajtojmë tradhtinë në mënyrën tonë, nuk është për t’u habitur që astrologjia dhe shenjat tona të zodiakut kanë një mënyrë të veçantë për të na ndihmuar të përballojmë.

Ndërsa disa shenja të zodiakut dinë të merren me tradhtinë dhe të dalin nga zemërimi i tyre më i fortë, të tjerët nuk mund ta kapërcejnë atë.

Si reagon shenja juaj e zodiakut ndaj tradhtisë?

Dashi (21 mars – 19 prill)

Çfarë nuk bën Dashi kur tradhtohet? Ata nuk e mbajnë atë për vete.

Dashi i bën të gjithë të dinë kur janë tradhtuar. Rrjete sociale mund të mos jenë vendi më i mirë për të ndarë ndjenjat e dikujt, por funksionon për Dashin. Këta individë duan që tradhtari të ndiejë jo vetëm zemërimin e tyre, por edhe zemërimin e komunitetit të tyre. Ata gjithashtu do të përballen me personin që i ka tradhtuar dhe do të kërkojë të dijë pse e bënë atë dhe çfarë do të bëjnë për t’i bërë gjërat të mbara.

Demi (20 prill – 20 maj)

Demi janë e kundërta e Dashit në reagimin e tyre ndaj tradhtisë. Ata priren t’i mbajnë të gjitha ndjenjat për vete.

Ata do të ndjehen të tmerruar që dikush që i besuan (dhe ata nuk besojnë lehtë) i mashtroi ata. Ata do të ndjehen të pushtuar nga trishtimi, sikleti, poshtërimi dhe zhgënjimi. Nëse ata vendosin të barazohen, ata do të planifikojnë hakmarrjen e tyre me kujdes dhe do të presin derisa askush të mos presë që ata të veprojnë. Kur të jetë koha e duhur dhe Demi të godasë, me sa duket do të krijohet habi.

Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Kur tradhtohen, Binjakët do të sillen sikur ajo që ndodhi nuk ishte një punë e madhe. Ata madje mund të bëjnë një aheng vetëm për t’i treguar të gjithëve se si kanë kaluar.

Binjakët nuk duan të duken shumë të prekshëm ose mund të lëndohen përsëri. Sidoqoftë, kur ata janë vetëm gjatë natës, ndjenjat e tyre do të flluskojnë në sipërfaqe dhe ata do të kenë dhimbje. Ata do ta fajësojnë veten e tyre për lejimin e dikujt që shkatërroi besimin e tyre. Por të nesërmen përsëri në punë, askush nuk do të dijë se Binjakët po përjetojnë thyerje zemre.

Infermierja amerikane zbulon çfarë i thonë pacientët me COVID-19 para vdekjes: Nuk duan të besojnë se ekziston coronavirusi

Media ruse tregon se si është humbur për herë të dytë lufta në Nagorni-Karabaku nga Rusia

Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Meqenëse Gaforrja tashmë është në kontakt me emocionet e tyre, ata reagojnë edhe më të fortë ndaj tradhtisë.

Ata do të ndajnë ndjenjat e tyre me pothuajse të gjithë ata që kujdesen sa për të dëgjuar, dhe ata do të varen nga lëndimi për një kohë të gjatë. Të tradhtuarit do të ndikojë në tërë jetën e Gaforreve dhe do të ndryshojë mënyrën se si ato krijojnë marrëdhënie dhe kujt i besojnë. Gaforret do të ndalojë së foluri me tradhtarin, por ata nuk do t’i bllokojnë në platformat e rrjeteve sociale. Nëse ata dëshirojnë të kontrollojnë tradhtarin e tyre në të ardhmen, do t’ju duhet qasje.

Luani (23 korrik – 22 gusht)

Luanët e marrin tradhtinë shumë personalisht dhe do të vënë në dyshim se si dikush mund t’i tradhtojë ata, nga të gjithë njerëzit. Luanët janë të fortë dhe ata do të vendosin një front të mirë, por ata do të pikëllohen për marrëdhënien që kishin dikur. Luani do të përpiqet të përfitojë nga situata në një farë mënyre dhe ta bëjë tradhtarin të paguajë. Ata do të dëshirojnë të përpiqen ta flasin atë, dhe nëse personi tjetër ndihet keq për atë që bënë, Luani do të angazhojë të tjerët për t’i ndihmuar ata që të kthehen tek autori i veprës.

Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Kur Virgjëresha zbulon se janë tradhtuar, ata kanë një reagim të madh – bërtasin, qajnë, hedhin gjëra dhe dalin jashtë.

Ata kërkojnë që tradhtari të rregullojë gjërat, dhe nëse ata nuk pranojnë, Virgjëresha do të fillojë të zhvillojë një plan ndëshkimi. Nëse Virgjëresha dëshiron shpagim kundër jush, më mirë merreni seriozisht sepse nuk do të ndalen derisa ta marrin atë. Mos harroni: Virgjëreshat kanë një ide për detaje dhe mbajnë mend gjërat e vogla, prandaj mos u habisni nëse vazhdoni t’i përplasni në vende të çuditshme.

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Kur Peshorja tradhtohet, kjo do t’i dëmtojë ata por ata nuk do ta lejojnë që t’i ndalojë. Ata do të përpiqen ta kapërcejnë atë shpejt dhe të vazhdojnë tutje.

Ata nuk e pëlqejnë konfrontimin, kështu që ata thjesht nuk do të flisnin kurrë më për të dhe do ta prisnin atë person nga jeta e tyre, në vend që të kishin një diskutim të gjatë dhe të tërhequr. Aty ku Peshoret janë bujarë është kur falin, dhe ka një shans që ata të dëshirojnë të punojnë me personin që i lëndoi për të rindërtuar marrëdhënien e tyre.

Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Ju e merrni jetën në duar nëse tradhtoni Akrepin. Ata nuk e bëjnë tradhtinë mirë por janë të shkëlqyeshëm në hakmarrje.

Do të duhet shumë që ata të falin dikë që i tradhtoi, por mezi presin ndonjë energji për të gjetur një mënyrë të shkëlqyeshme për t’u hakmarrë. Akrepat janë të ndjeshëm dhe kur janë të thyer nga zemra gjithçka mund të bëjnë për t’i kanalizuar ato ndjenja në veprime hakmarrjeje. Dije që pasi të tradhtoni një Akrep, ju ndoshta nuk do të keni më kurrë një vend në jetën e tyre.

Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Kur Shigjetarët do të tradhtohen, ata do të tmerrohen për një kohë, por më pas do ta heqin atë dhe do të përqendrohen në diçka tjetër. Mënyra më e mirë për ta që të kapërcejnë tradhtinë është të ndryshojnë vendndodhjen e tyre dhe të shkojnë diku të re. Ata janë shumë optimistë dhe nuk priren të përshkruajnë detajet se si janë lënduar ose se si do të marrin shpagim. Të jetosh mirë në të vërtetë është hakmarrja më e mirë.

Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Kur Bricjapi tradhtohet, ata do të bëjnë gjithçka që munden për ta harruar atë. Ata do të futen në punën e tyre, do të marrin projekte të reja ose do të shkruajnë atë roman që kanë dashur gjithmonë të shkruajnë.

Sidoqoftë, e vërteta është se Bricjapi po lëndohet, pavarësisht se si përpiqen ta fshehin atë, dhe ajo që ata me të vërtetë duan është një falje. Nëse personi që theu besimin e tyre thjesht mund të merrte përgjegjësinë për veprimet e tyre dhe të kërkonte falje, gjërat do të fillonin të kishin kuptim përsëri në botën e Bricjapit. E vërteta mund të jetë e vetmja gjë që ata duan, por ata rrallë e marrin atë.

Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Kur Ujori tradhtohet, ata bëhen të ftohtë në akull. Ata mund të kenë një përgjigje emocionale, por nuk ka të ngjarë ta ndajnë atë me askënd, aq më pak me personin që i tradhtoi.

Me kalimin e kohës, Ujori do të jetë në gjendje të shikojë tradhtinë logjikisht dhe shkencërisht. Ujorët shpesh magjepsen nga sjellja njerëzore, veçanërisht kur ajo ndikon tek ata, kështu që ata përdorin mundësinë e të qenit objekt i tradhtisë së dikujt si një përvojë të të mësuarit.

Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Kur Peshqit tradhtohen, ata do të mposhten aq shumë nga emocionet sa do të shkërmoqen copa-copa në vend. Nëse personi që i tradhtoi kërkon falje, Peshqit do t’ua falin, edhe nëse nuk është hera e parë që personi ua thyen besimin.

Ata duan të besojnë se e kanë mbaruar dhe mund ta lejojnë atë person të kthehet në jetën e tyre, por çdo lloj tradhtie në të vërtetë i kërkon Peshqve shumë kohë për t’u kapërcyer. Nëse ata janë artistikë, ata do t’i përdorin ato ndjenja në artin e tyre.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.