Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Shtyhet procesi gjyqësor për dosjen “CEZ”, shkak nëna e Rudina Hajdarit

Shtyhet procesi gjyqësor për dosjen “CEZ” në Gjykatn e Apelit të Tiranës. Shkak për shtyrjen është bërë mungesa e gjyqtares Fatmira Hajdari. Ditën e djeshme, Kuvendi ka kërkuar përjashtimin e gjyqtares nga trupi gykus pasi shihej si gjyqtare me konflikte interesi në çështje. Seanca e radhës do të mbahet në datën 24 qershor.

Gjyqi është në fazën e Dhomës së Këshillimit, ndërsa palët nuk paraqiten në proces, as mbrojta dhe as përfaqësues të organit të akuzës. Çështja shqyrtohet në bazë të dokumentacionit që është në dispozicion deri tani, pasi nuk janë paraqitur prova të reja.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close