Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


SportTe Fundit

Shtohen tifozët në orët e fundit para ndeshjes me Bosnjen, radhë në sportelet e Elbasan Arena (FOTO)

Në minutat e fundit para fillimit të ndeshjes miqësore të kombëtares shqiptare me atë të Bosnjës, është rritur edhe interesi nga tifozët për të parë ndeshjen në stadium.

Tribunat e “Elbasan Arena” pritet që sot në takimin që do të fillojë në orën 18:00 të kenë një numër të konsiderueshëm tifozësh.

Në ditët e kaluara interesimi për këtë ndeshje ka qenë i ulët teksa rrallëherë kishte njerëz para biletarisë së stadiumit të Elbasanit, ndërsa sot në ditën e ndeshjes interesimi është rritur ndjeshëm, aq sa janë krijuar edhe radhë të tifozëve që kërkojnë të blejnë bileta. 

Italia ka mundur Shqipërinë me rezultat 2-0. Kombëtarja shqiptare e nisi mjaft mirë duke u shfaqur edhe kërcënuese, por e pësoi në minutën e 12- të të takimit.

Më pas ka qenë Immobile që ka shënuar në minutën e 70 të ndeshjes duke vulosur fitoren e Italisë.

Pas kësaj fitorje Italia ndodhet në vendin e parë në grup me 14 pikë, ndërsa Shqipëria e katërta me 6 pikë.

 

Në fillim të pjesës së dytë tifozët kanë nisur të hedhin fishekzjarre dhe tymuese në stadium, cka e ka detyruar arbitrin të ndërpresë ndeshjen për disa minuta.

Stadiumi është mbuluar nga tymi dhe arbitri u ka kërkuar futbollistëve të shkojnë në dhomat e zhveshjes.

Ndërkohë futbollistët e Kombëtares janë afruar pranë tifozëve dhe u kanë kërkuar atyre të jenë të qetë dhe t’i lënë të luajnë këtë ndeshje mjaft të rendësishme për Shqipërinë. (M.D/ Shuplaka)

 

LONDON, ENGLAND - MAY 21:  Sir Alex Ferguson looks on during The Emirates FA Cup Final match between Manchester United and Crystal Palace at Wembley Stadium on May 21, 2016 in London, England.  (Photo by Paul Gilham/Getty Images)

LONDON, ENGLAND - MAY 21:  Sir Alex Ferguson looks on during The Emirates FA Cup Final match between Manchester United and Crystal Palace at Wembley Stadium on May 21, 2016 in London, England.  (Photo by Paul Gilham/Getty Images)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *