Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Shtimi i rasteve me Covid, Australia rikthen karantinën, arsyet për të cilat lejohet të dilni nga shtëpia

Shtimi i rasteve të reja me koronavirus ka bërë që autoritetet në Australi të marrin masa duke rikthyer edhe një herë izolimin. Sipas një urdhëri të kryemistrit Daniel Andreës, Melbourne dhe një zonë në rajonin e Victorias do të mbyllen sërish.

Sipas urdhërit kjo mbyllje do të zgjasë për gjashtë javë, shkruan BBC. Melbourne është qyteti i dytë më i madh në Australi dhe javët e fundit ka shënuar rritje të numrit të rasvete të reja me Covid-19.

Gjatë 24 orëve të fundit në Melbourne janë raportuar 191 raste të reja, rekord ditor për qytetin.

Ekzistojnë vetëm katër arsye që mund të dilni nga shtëpia juaj: për punë ose shkollë, për kujdes ose dhënie kujdesi, për stërvitje të përditshme, dhe për ushqim dhe sende të tjera të domosdoshme.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *