Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pacienti 90-vjeçar lë spitalin, njihuni me shtetin që “shpëtoi” nga koronavirusi

Shteti i Victorias ka shpëtuar nga Covidi pasi ka lënë dyert e spitalit pacienti i fundit që ishte i infektuar me koronavirus. Bëhet fjalë për një burrë rreth të 90-ve, i cili doli nga spitali ditën e hënë.

Kjo është hera e parë që nga 21 Shkurti që nuk ka asnjë të shtruar që ka nevojë për tu trajtuar nga Covidi në spitalet e Victorias.

Shtetet australiane morëm masa të rrepta në muajt e verës dhe vendosën me detyrim mbajtjen e maskës në vende publike. Ditën e dielë, Victoria shënoi ditën e 23-të pa regjistruar asnjë rast të ri apo viktimë nga Covidi.

Ndërsa të hënën, viktorianët u bashkuan me të afërmit, të dashurit dhe miqtë e ndërshtetëror, ndërsa u rihap kufiri për ti dhënë fund izolimit katër mujor. (A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *