FlashSportTe FunditTe Gjitha

Shqiptari “shkërmoq” Napolin e Hysajt, i shënon dopietë (VIDEO)

Napoli ka zhgënjyer me paraqitjen e tij ndaj gjermanëve të Ëolfsburg. Kjo sfidë ishte miqësore, ndërsa teknikët po testojnë futbollistët dhe organikën e skuadrës në prag të nisjes së sezonit të ri futbollistik në vendet respektive.

Ekipi i lojtarit të Kombëtares së Shqipërisë, Elseid Hysaj,  ishte inferior ndaj skuadrës gjermane, e cila shënoi tre herë në portën e kundërshtarit. Golat për gjermanët u shënuan nga lojtari i Kombëtares së Zvicrës, shqiptari nga Gostivari, Admir Mehmedi, i cili realizoi edhe dopietë personale në tre minuta, përkatësisht në minutën e 71’ dhe të 74’. Goli tjetër u shënua nga Brekalo në fund të pjesës së parë.

Ndërkohë golin e vetëm tek Inter e shënoi Milik, në minutën e 69’ të takimit.

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.