Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

VIDEO/ I mbijetoi luftès dhe infèktohet me Còvid, shqiptari me frymëmarrje të rènduar publikon videon: Kam shumë temperaturë, po më del fláka

Një veteran i lùftës së fundit ka publikuar një video përmes të cilës ka treguar se është infèktuar me Còvid-19. Ai shprehet se është në ditën e pestë dhe ka shumë temperaturë. Për shkak të virùsit, i ka humbur vetëdija dhe ka bërë thirrje për kujdes.

“Jam i infèktuar me Còvid-19. Kam temperaturë shumë të madhe. Te dikush ka simpotma shumë të rènda, te dikush më të lehta. Më ka humbur fuqi e çka kam. Jam rrèzuar në banjo dhe më ka humbur vetëdija. E pesta ditë dhe fláka më doli. Jam invalidë i lùftës dhe krahun e kam humbur në lùftë. Kërkoj prej jush veç lutuni për mu të madhit Zot”, ka thënë ai.

Në gjithë Kosovën deri tani, kanë vdèkur 236 pacientë, janë infèktuar më shumë se 8 mijë e 500 dhe janë shëruar më shumë se 4500 pacièntë. Aktualisht, në spitálet e Kosovës janë duke u trajtuar rreth 600 pacientë derisa po paralajmërohet se po përfundojnë kapacitetet spitalore shkaku i numrit të madh të të infèktuarve me Còvid-19.

Në gjithë botën janë prekur me shumë se 17 milionë njerëz me koronavirusin e ri, kanë vdèkur më shumë se 600 mijë të tjerë dhe janë shëruar mbi 10 milionë pacientë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.