Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Burrit i coptoi trupin dhe ia futi në valixhe, gruan e mbyti me shami, shqiptari shpallet në kërkim për vrasjen e dyfishtë në Kretë

Një burrë me origjinë shqiptare është vënë në shënjestër të autoriteteve greke për vrasjen e dyfishtë në Chania, Kretë.

Sipas informacionit nga ishulli, autoritetet po shqyrtojnë të gjitha mundësitë për vrasjen brutale, duke kërkuar burrin që hyri në shtëpinë e gruas fatkeqe dhe e mbyti atë me shami.

Gruaja e moshuar u gjet në zonën Pasakaki të Chania brenda shtëpisë së saj ndërsa partneri i saj 82-vjeçar që ishte zhdukur u vra në një shtëpi tjetër. Trupi i tij u gjet i futur në një valixhe.

Policia tashmë ka pyetur fqinjët e gruas dhe ata që mund të kenë parë të moshuarin para zhdukjes së tij.

Disa ditë më parë ishte lëshuar një alarm për zhdukjen e të moshuarit, por nuk kishte as informacionin më të vogël, ndërsa kërkimi për vendndodhjen e telefonit të tij celular nuk kishte dhënë ndonjë rezultat.

Sipas vlerësimeve të ekzaminuesit mjekësor, gruaja u mbyt për vdekje dhe autori përdori një shami që u gjet e lidhur në një nyjë rreth qafës së saj .

Në të njëjtin informacion nga ishulli thuhet se trupi i saj u gjet të Dielën në mëngjes, kur vajza 82-vjeçare u shqetësua se nuk do t’u përgjigjej thirrjeve të saj dhe hapi derën me ndihmën e një bravandreqësi.

82-vjeçari u gjet i vdekur në një valixhe në një shtëpi pranë vendit ku 79-vjeçarja u gjet e mbytur.

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *