Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Vráu në mënyrë mákabre një të moshuar, árrestohet pas 18 vitesh shqiptari, çfarë e nxori zbuluar

Autoritet greke kanë mundur të árrestojnë autorin e një krimi mákabër të kryer 18 vjet më parë në zonën e Volosit, në Greqi. Sipas pòlicisë, autoritet ishin në kërkim të autorit të grábitjes se dhùnshme të një 80 vjeçareje greke,e cila pasi u lidh dhe u dhùnua prej grábitësit, gjeti vdekjen si pasojë e plagëve të marra.

Ngjarja kishte shokuar opinionin vendas,për shkak të dhùnës ekstreme që autori kishte ushtruar ndaj víktimës. 80 vjeçarja ishte rrahur barbarisht, dhe pasi ishte dhùnuar, ndaj saj ishte përdorur thikë,plagët e së cilës i kushtuan jetën.

Ndonëse pòlicia besonte që në fillim se bëhej fjalë për një krim me qëllim grábitjen, pasi në banesë ishin zhdukur gjithë sendet me vlerë,nuk kishte mundur të árrestonte autorët. Por siç ndodh shpesh, autori ka bërë edhe gabimin fatal, duke lënë shenjat e gishtërinjve të tij, në vende të cilat nuk e justifikojnë praninë e tij në banesë.

Pikërisht shenjat e gishtërinjve kanë “treguar” autorin e ekzekutimit të të moshuarës greke. Duket se autori, një shtetas shqiptar rreth të pesëdhjetave, emri të cilit për momentin nuk bëhet publik, ka mundur ti shpëtojë drejtësisë, por është vënë në pranga sapo u paraqit pranë autoriteteve për të përfunduar procedurën e dhënies se lejes së qëndrimit, proçedurë në të cilën emigrantët duhet të japin shenjat e gishtave.

Árrestimi i autorit të vrásjes mákabre ka bërë jehonë në mediat vendase, ndërsa drejtuesit e pòlicisë greke thanë se asnjë dosje nuk mbyllet dhe askush nuk mund ti shpëtojë drejtësisë.

Autori është shoqëruar në pòlici, ku fillimisht kishte mohuar se kishte lidhje me ngjarjen, por mbas paraqitjes së provave në ngarkim të tij,p ranoi autorësinë, duke u justifikuar se ishte tepër i ri dhe se nuk donte ta vríste víktimën, por ajo e kishte njohur. Ai u dërgua në gjykatë e cila vendosi masën e árrestit me bùrg.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *