Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Rèndohet bilanci i viktímave nga korònavirusi, vdèsin dy shqiptarë në zonat serbe

Dy persona kanë vdèkur nga korònavirusi në komunat me shumicë serbe gjatë 24 orëve të fundit, ndërkohë që janë regjistruar 15 raste të reja dhe janë shèruar 16 të tjerë.

Epidemiologu i Institutit të Shëndetit Publik në Mitrovicë, Aleksandar Antonijevic në një konferencë për media se dy personat e vdèkur janë nga Shterpca, shkruan radiokontakt plus. “Nga 60 tèste 22 janë ritestuar nga të cilët janë shèruar 16 persona. Në komunat veriore janë shënuar 9 raste të reja kurse në komunat tjera 6 të tjerë”, tha ai në konferencë.

Deri tani, numri total i rasteve pozitive në Kosovë është 8.104 nga 36.050 persona të dyshimtë në vírusin SARS-CoV-2, me gjithsej 212 raste të vdèkjes të cilët kanë pasur sèmundje të tjera shoqëruese.(A.M/Faxweb.al)

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *