Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Spanja zgjat lejet e qëndrimit, përfitojnë edhe shumë shqiptarë pa viza

Spanja ka marrë një vendim së fundmi për të huajt që ndodhen në territorin e saj, dhe që së shpejti u mbarojnë lejet e qëndrimit. Sipas vendimit të marrë zgjatet qëndrimi i të huajve që gjenden në Spanjë në situatë të rregullt (që kanë vizë ose qëndrojnë pa vizë) për një periudhë prej jo më shumë se 90 ditësh, me kushtin që kjo situatë e rregullt të ketë humbur vlefshmërinë e saj përgjatë periudhës së gjendjes së jashtëzakonshme.

Gjithashtu zgjatet leja e qëndrimit e përkohshme apo e punës për motive studimore e shkollimi, për programet e shkëmbimit të nxënësve dhe studentëve, për praktikat e papaguara dhe për misionet humanitare. Zgjatet vetëm leja e qëndrimit, e cila ka humbur vlefshmërinë përgjatë periudhës së gjendjes së jashtëzakonshme.

Kjo leje qëndrimi zgjatet ndryshe nga leja më lartë zgjatet për 6 muaj duke filluar nga dita e përfundimit së gjendjes së jashtëzakonshme në Spanjë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *