Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Shqipëria e para në Europë për azilantët ekonomikë”, reagon Presidenti Meta: Ja si ndalohet shpopullimi

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka ngritur shqetësimin që Shqipëria është e para në Europë për numrin e azilantëve ekonomikë.

Kreu i shtetit thotë se është koha për të menduar dhe vepruar për shqiptarët, duke sugjeruar marrjen e masave të menjëhershme si lufta efikase kundër varfërisë, anulimi i koncesioneve korruptive, rritja e prekshme e pagave, hapja e vendeve të reja të punës, etj., në mënyrë që të ndalohet shpopullimi i vendit.

Shqipëria zë vendin e parë në Europë për numrin e azilantëve ekonomikë, duke lënë pas edhe vende të sapodala nga lufta dhe konfliktet civile.

Një shqiptar ndihet sot më i pashpresë se një sirian, iraken dhe afgan.

Lufta efikase kundër varfërisë, zhdukja e monopoleve, anulimi i koncensioneve korruptive, rritja e prekshme e pagave dhe pensioneve, hapja e vendeve të reja të punës, ulja e taksave, krijimi i shanseve dhe i mundësive të reja për të rinjtë e ndalojnë shpopullimin.

KOHA PËR TË MENDUAR DHE VEPRUAR PËR SHQIPTARËT”, u shpreh Meta.

 

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *