Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Shpëtoi dy fëmijët e saj nga zjarri dhe la portretin e Kim Jong Un të digjet, nëna rrezikon burgun

Një nënë në Korenë e Veriut rrezikon të burgoset për shkak se ka shpëtuar nga zjarri dy fëmijët e saj dhe ka lënë të digjen portretet e liderëve të vendit, përfshirë edhe të Kim Jong Un. Shtëpia e saj u përfshi nga flakët dhe instikti e çoi tek fëmijët për t’iu shpëtuar jetën.

Por tani ajo është nën hetim nga Ministria e Sigurisë së Shtetit, e cila po heton çdo veprim të kryer nga gruaja pas rënies së zjarrit. Në Korenë e Veriut është ligj që portretet e liderëve të vendit të varen nëpër mure, por tani që ato u dogjën, shihet si sakrilegj.

Sipas ligjit, Kim Jong Un duhet të trajtohet në shtëpitë e gjithësecilit siç trajtohen meshkujt e familjes dhe fakti që fotografia e tij u dogj përbën një krim të rëndë. Frika se mund të dënohen edhe ata për krim politik bëri që as fqinjët e nënës të mos afrohen për ta ndihmuar.

 

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close