Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Shpërthimi me tritol në Vlorë, pallati prej 12 vitesh në ndërtim, një vit më parë u shit nga pronarii parë. Pse dyshohet se u vu lënda plasëse (VIDEO)

Detaje të reja dalin në dritë nga shpërthimi me tritol që ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në një objekt në ndërtim në zonën e Ujit të Ftohtë në Vlorë.

Burime bëjnë me dije per Fax News se sasia e tritolit është vendosur në katin e parë të një pallati në Vlorë. Objekti pallat është nisur për ndërtim që në vitin 2009, por më pas është lënë përgjysmë nga pronarët.

Prej 1 viti objekti është blerë nga shtetasi D.K dhe ka nisur rindërtimi i pallatit. Plasja e lëndës shpërthyese ka shkaktuar dëme matëriale në katin e parë.

Dyshohet se lënda plasëse është vemdosur për shkak të konflikteve të pronësisë.

Njoftimi i Policisë:

Në lagjen “Uji i Ftohtë”, Vlorë, në një objekt në ndërtim por që prej vitesh janë ndërprerë punimet, në pronësi të shtetasit D. K., dyshohet se gjatë natës ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit.

(E.K/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.