Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Shpërthimi i fishekzjarrit kthehet në tragjedi, 51-vjeçari vdes pak pas mesnate

Një britanik, 51 vjeç, u vra si pasojë e një fishekzjarri që po përpiqej të shpërthente gjatë festimeve të Vitit të Ri në qytetin Pattaya menjëherë pas mesnatës.

Shpërthimi ndodhi në Soi Liab Chai Had 13/2 në tambon Nong Prue të rrethit Bang Lamuang, tha Pol Capt Nakhonrat Nontseelard, zëvendës shefi i hetimit në stacionin e policisë Pattaya, i cili njoftoi rreth orës 12.30.

Policia dhe punonjësit e shpëtimit që arritën në vendngjarje gjetën një turmë njerëzish përpara një bar birre, ku burri britanik, i identifikuar si Gary McLaren, u gjet i shtrirë në tokë me lëndime të rënda të fytyrës.

Mjekët kryenin CPR, por nuk arritën të shpëtojnë jetën e tij. Shokët e tij u panë duke qarë në vendngjarje. Një fishekzjarre e madhe u gjet në tokën aty pranë dhe policia e mori si provë.

Ëassana Ngontai, 24 vjeç, e cila ishte dëshmitare e shpërthimit, i tha policisë se britaniku dhe miqtë e tij po festonin Vitin e Ri në bar. Ai u përpoq të ndezte dy herë fishekzjarrin para bar-it, por dështoi. Ajo më vonë vuri re që kishte tym që vinte nga fishekzjarri ndërsa ai ishte akoma në afërsi. Papritur, ajo shpërtheu, tha ajo. Njerëzit dëshmitarë të ngjarjes kanë njoftuar menjëherë policinë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *