Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Shpërthen në lot Agron Llakaj, Më mirë një fund i tmerrshëm se sa një tmerr pa fund (Video)

Emisioni i djeshëm në “Soiree” i ishte dedikuar qytetit të Ali Pashës, Tepelenës.

Mes të ftuarve që ishin me origjinë nga Tepelena  të cilët argëtuan publikun me këngët dhe vallet tradicionale ishte dhe aktori i humrit Agron Llakaj.

Aktori  prej kohësh e ka thënë që është nga Memalija i Tepelenqës.

Gjatë fjalës së tij Agroni është prekur kur ka folur për Memaliajn dhe ka treguar që nuk ka të ardhme.

Madje aktori i humorit nuk ka kursyer as lotët të cilët duke që janë lot dhimbj , lot këta nuk prekën vetëm atë por gjithë publikun.

Ndër të tjera ai ka thënë se :Unë thashë më parë që shkoj shpesh në Memaliaj dhe e vetmja gjë që marr pas është trishtimi. Duke parë që nuk ka asnjë të ardhme, sepse çdo qeveri nuk i kthen sytë se i morën minierën u largua çdo gjë. Thonë më mirë një fund i tmerrshëm se sa një tmerr pa fund. Varfëria është ulur këmbëkryq, unë shkoj dhe ndihmoj aty…më vjen turp që e thashë tani këtë… .

Duket se qerveria e ka harruar Memaliajn, duke bërë që varfëria të ulet këmbkryq dhe vendi të braktiset.

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.