Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashShowBizTe FunditTe Gjitha

Shpërthejnë në të qara, dy këngëtaret shqiptare marrin vesh lajmin e madh

Ditën e sotme janë bërë publik emrat e të gjithë këngëtarëve që janë nominuar për “Grammy Awards”. Në këtë listë janë edhe dy këngëtaret e famshme shqiptare Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

Dua është nominuar në dy kategori, ndërsa Bebe në një. “Best New Artsist” është kategoria ku janë numinuar të dyja, ndërsa Lipa edhe për “Best Dance Recording”.

Lajmin e bukur e kanë bërë të ditur nëpërmjet postimeve në profilet e tyre në “Instagram”, ku të dyja janë shfaqur mjaft të emocionuara dhe duke qarë.

Bebe shihet duke qarë me dënesë nga gëzimi, ndërsa përqafon miqtë e saj. “Kur merr vesh se je nominuar për “best new artist” te Grammys. Ëndrra bëhet realitet”, shkruan Rexha bashkëngjitur me videon.

Po ashtu edhe Dua Lipa publikoi një video në “Instastory” ku nuk po i mbante dot lotët, ndërsa shkruan: “Jam duke qarë, kështu që më lejoni, por çfarë dreqin, 2 nominime për Grammy”.

 

 

 

View this post on Instagram

 

When you find out you’re nominated for best new artist at the Grammys #DreamComeTrue @recordingacademy

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *