Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Shpallja non grata e diplomatit rus për shkak se theu rregullat anti-Covid, Fevziu ‘zë ngushtë’ Manastirliun. Ministrja: Po të më kishe lajmëruar…

Ditën e sotme Ministria e Jashtme shqiptare njoftoi sot se ka shpallur person non grata Sekretarin e Dytë të ambasadës ruse në Tiranë Alexey Krivosheev, për shkak se të mosrespektimit të rregullave anti-Covid të vendosur nga qeveria shqiptare.

Në lidhje me këtë çështje është pyetur dhe ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu. E ftuar në emisionin Opinion, e pyetur nga gazetari Blendi Fevziu se cilat ishin shkeljet që kishte kryer diplomati rus, Manastirliu refuzoi t’i përgjigjej se nuk ishte e përgatitur me informacionin e kërkuar.

Fevziu: Më thoni çfarë shkeljeje kishte bërë diplomati?

Manastirliu: Po të më kishit lajmëruar, do të isha përgatitur me çdo informacion, nuk i kam informacionet e nevojshme.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *