Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

SHORTI/ Kush janë prokurorët që do kalojnë Vetingun (EMRAT)

Veting, veting, veting! Po kush do të jenë prokurorët e parë që do ti nënshtrohen këtij procesi.

Përfaqësuesit e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit kanë nisur sot hedhjen e shortit për prokurorët e Prokurorisë së Përgjithshme për efekt të vettingut.

Komisionerët do të përzgjedhin nga 5 dosje për secilin nga përfaqësuesit e akuzës.

Shorti që do të hidhet për të 11 prokurorët mësohet se po ndiqet nga kreu i Komisionit të Pavarur të Kualifikimit, Genta Bungo.

Po ashtu mësohet se në fund të muajit pritet të publikohen dhe rezultatet e para për dosjet që tashmë kanë hyrë në procesin e verifikimit prej muajit dhjetor.

Emrat e prokurorëve në short:

Artur Selmani,

Kosta Beluri,

Arqile Koça,

Adnand Xholi,

Thoma Jano,

Arben Kraja,

Anila Leka,

Sokol Stojani

(E.K/FAXWEB) 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.