Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Masákròhet shoferi i autobusit, pasagjerët e lënë pa ndènja pas incídentit

Disa pasagjerë që refùzonin të mbanin máska në fytyrë kanë sùlmuar drejtuesin e një autobusi i cili ka rènë në gjèndje kòme si pasòjë e dhùnës së ushtrùar ndaj tij. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në jug të Francës ndërsa shoferi 50-vjeçar i qytetit të Bayonne refùzoi të lejonte në mjet disa pasagjerë, të cilët nuk kishin as bileta as máska fytyre, por u sùlmua áshpër prej tyre dhe pèsoi gòditje të rènda në kòkë, njofton pòlicia.

Sipas mediave vendase për ngjarjen e rèndë janë arrèstuar 5 persona ndërsa në bazë të informacioneve nga brenda sindikatës së autobuzëve, thanë se shoferi kishte tèntùar gjithashtu të ndálonte grùpin e të rinjve të fùsnin në autobus qenin e tyre.

Kryebashkiaku i Bayonne e konsideroi ngjárjen si “ákt bárbar”, ndërsa shërbimet qytetare të transportit ishin trázuar sot në qytet pasi disa drejtues mjetesh publike refùzonin të punonin pas incídentit duke shfaqur kështu një shenjë pròteste.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *