Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

“Pas vdekjes, shumëfishohen pa doganë fjalët e mira”, mesazhi ngushëllues i shkrimtarit Shahu për Kasem Hysenbelliun: Meriton çdo nderim

Ngushëllimet për ndarjen nga jeta të themeluesit dhe Presidentit të Fax News, Kasem Hysenbelli kanë qenë të shumta. Ndër ta ishte edhe shkrimtari Rexhep Shahu, i cili e cilëson Hysenbelliun si drejtues që nukdo ta zëvendësoj dot askush dhe id ha kamerën publikut të mashtruar nga qeveria.

Në mesazhin e ngushëllimit, Shahu thekson se Hysenbelliu meriton cdo nderim dhe do ishte shumë fisnike nëse fjalët do i thuheshin sa ishte gjallë.

“Kasem Hysenbelliun nuk e isha mik, por sot me ikjen e tij ndjeva dhimbje sepse ai eshte nga ata drejtues mediash qe e len vendin bosh, ai kishte çele nje vend qe nuk ia zen dot askush. Ai beri ate qe shumica e mediave ne kete vend kishin dhe kane frike ta benin, ai ia dha kameren e televizionit te tij publikut te mashtruar, te refuzuar e te perbuzur nga qeveria e mediat e saj.

Pas vdekjes shumefishohen pa dogane fjalet e mira per shumekend, por Kasemi eshte nga ata drejtues mediash qe meriton cdo nderim. Dhe do te ishte shume fisnike t’ia thonim vetem pak nga keto fjale nderimi sa ishte gjalle. Lamtumire Kasem Hysenbelli!”, shkroi Shahu.

(A.M/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.