Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Shkon me vrap për në magazinën ku ka rënë zjarri, pamjet e fundit nga akti heroik i Arjan Salës

Kanë dalë pamjet nga momentet e fundit në qendrën tregtare para se të nisnin flakët në ambientet e magazinës.

Siç shihet në pamjet e publikuara, punonjësit e sigurisë së objektit kanë qenë duke vijuar punën të qetë e më pas kanë nisur lëvizjet. Punonjësit e sigurisë dhe shërbimet e tjera të qendrës tregtare vrapojnë për t’u largua nga godina.

Ndërkohë Erzen Breçani, që është ish-polic dhe drejtuesi i kompanisë së sigurisë që merrej me ruajtjen e objektit ka shpjeguar të gjithë kronologjinë e ngjarjes.

Braçani ka treguar se ende nuk dihet shkaku i ngjarjes, por shtoi se deri tani dyshohet se ka qenë një shkëndijë elektrike. Ai shtoi se Arjan Sala kur është njoftuar për zjarrin ka vijuar operacionin e evakuimit të punonjësve të tjerë dhe po ashtu ka tentuar që të fikë zjarrin.

Arjan Sala, i cili punonte si roje sigurie, humbi jetën si pasojë e një zjarri të rënë pasditen e së mërkurës së shkuar në magazinën e një qendre tregtare në kryeqytet.

Trupi i tij i pajetë u gjet pas 3 ditësh nga rënia e zjarrit, që dyshohet se u shkaktua nga një masë në kabullin e neonëve. Menjëherë sapo ra zjarri, ai i fut së bashku me rojet e tjera të sigurisë dhe nxorën jashtë të gjithë punëtorët.

Pas kësaj, 32-vjeçari mori një bombol dhe tentoi të fikte zjarrin në vatrën e tij. Por flakët u përhapën me shpejtësi dhe ai nuk mundi të dalë.

Në ekspertizën paraprake thuhet se 32-vjeçari ka tentuar të dalë nga një derë e emergjencës, por besohet se është rrëzuar për shkak të errësirës dhe tymit të dendur që kishte pushtuar magazinën. Më pas flakët janë riaktivizuar dhe temperatura në brendësi arriti mbi 900 gradë. Arjan Sala la pas bashkëshorten dhe një fëmijë të vogël.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.