Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Shkodër, edhe 64 kuti për t’u numëruar, udhëheq PD, garë e fortë mes LSI dhe PSD

Në Qarkun e Shkodrës sipas të dhënave më të fundit të KQZ-së janë numëruar 357 kuti nga 421 në total. Për momentin udhëheq PD me 34.542 vota, e ndjekur nga PS me 33.875, ndërsa në vend të tretë ndodhet PSD me 10.662, e ndjekur nga LSI me 10.353 vota.

Mandatet ndahen:

PD-5

PS-4

PSD-1

LSI-1

Në qarkun e Shkodrës kanë ngelur edhe 64 kuti pa u numëruar, të mjaftueshme për të pasur një rrotacion në renditje dhe në ndarjen e mandateve.

Gara më e ngushtë po zhvillohet mes PSD dhe LSI. (B.H/Shuplaka)

 

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.