Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Shkaktoi përplasje mes gjykatëses dhe Ministrisë së Drejtësisë, kush është i “rrezikshmi” Vlorës që u arrestua nga policia

29 vjeçari Taulant Manaj i arrestuar nga policia e Vlorës mbrëmjen e djeshme nuk është një emër i panjohur për drejtësinë shqiptare.

I rrezikshmi i Vlorës, Taulant Manaj (Beqiri) ishte arrestuar nga policia për ngjarjen e datës 27 shkurt në Vlorë, pas një konflikti mes dy grupeve, ku kishte mbetur i plagosur vetë ai.

Kush është Taulant Manaj ?

I rrezikshmi i Vlorës, Taulant Manaj (Beqiri) ishte arrestuar nga policia për ngjarjen e datës 27 shkurt në Vlorë, pas një konflikti mes dy grupeve, ku kishte mbetur i plagosur vetë ai.

Pas ngjarjes dhe arrestimit, policia vendosi masën e sigurisë arrest në shtëpi për të, por edhe pse në këtë masë sigurie Manaj u kap në flagrancë nga policia teksa lëvizte me një automjet me armë brenda tij.

Taulant Manaj u arratisur para se të bëhej urdhër-ekzekutimi, rast ky i denoncuar nga KLD dhe Ministria e Drejtësisë.

Lirimi i Manajt u bë me vendim të gjykatëses Herila Cela më 6 gusht 2018, e cila e konsideroi atë si person të parrezikshëm dhe duke vendosur ndaj tij masën e arrestit shtëpiak. Kjo tregoi një rast flagrant të përplasjes mes gjykatëses, KLD-së dhe Ministrisë së Drejtësisë.

Pasi u bërë rivlerësimi i çështjes është kërkuar rikthimi në burg i këtij shtetasi, por ai rezulton i arratisur.

(K.H/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *