FlashSportTe FunditTe Gjitha

Shifrat zyrtare, Partizani në vend të parë si ekipi më i shtrejtë, ja ku renditet Skënderbeu

Partizani është ekipi më i shtrejtë në kampionatin shqiptar, me një vlerë në treg prej 6.73 milionë euro. Ekipi i kuq lë pas Skënderbeun që shkon në vlerën 6.63 milionë euro, pra 100 mijë euro më pak se Partizani.

Kjo sipas agjensisë më të madhe në botën e futbollit “Transfermarkt”, e cila analizon vlerat e kartonëve të lojtarëve, evoluimin e tyre dhe çmimin real në treg.

Afrimet e fundit ku duhet veçuar transferimi i Edgar Çanit, kanë ndikusr që Partizani të kalojë Skënderbeun.

Futbollisti me vlerën më të lartë nga Partizani është Alban Hoxha, 600 mijë euro. Ndërsa për korçarët është Liridon Latifi, 825 mijë euro. (B.H/Shuplaka)

 

 

 

 

 

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.