Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Sherri për emërimin e Kryetarit të Qarkut, Berisha: Tentohet ti thyhet koka me karrige ministrit

Gara për kryetarin e Qarkut të Gjirokastrës me sa duket ka qenë e fortë pasi ka pasur një përplasje dhe mosdakortësi mes përfaqësuesve të bazës dhe drejtuesve politik për emërimin e Lindita Rovës në këtë detyrë.

Shtuar kësaj, ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar edhe një mesazh të mbërritur në adresë të tij nga një socialist, i cili shprehet se mbledhja është shoqëruar me tensione, madje gjatë saj është tentuar të goditet me krrige ministri, Bledi Çuçi.

Reagimi i plotë i Berishës:

Tentojne ti thyejne koken me karrige narkoministrit te familjes per rendin dhe bujqesine, Çuçi!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje zoti Berisha. Dua te denoncoj nje skandal qe ka ndodhur ne Gjirokaster. Kryetare e qarkut esht vendosur Lindita Rova. Ajo ka qene drejtoresh te DAR ku ska lene gje pa vjedhur. Burri i saj, Gjergji Rova eshte specialit ne drejtorine Peshkimit dhe Akuakultures. Ai ka qene 6 muaj ne Suedi po e ka marre rrogen vetem pse mbrohet nga Bledi Cuci. Tr gjith e njohin ne Gjirokastrr.
Dhe Linditen e ka ven Bledi Cuci pa pyetur asnji. Turpi i zotit ne mbledhje kan tentuar me i ra ne karrike cucit asnjeri nuk pranon kandidaturen e saja
Te lutem anonim se socialist jam po kta te heqin buken e femijve.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *