Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


KryesoreTe FunditTe Gjitha

Sherri për cigaret mes italianëve dhe shqiptarëve, 7 të lënduar

Një sherr mes shqiptarësh dhe italianësh ka përfunduar me 7 persona të shtruar në spital.

Ngjarja ka ndodhur ne Prato te Italise diten e sotme në një pikë fast-food-i “McDonalds.

Mësohet se zanafilla e sherrit ka qenë një shqiptar, që i ka kërkuar një punonjësi të McDonalds një cigare.

Aty ka nisur konflikti mes tij dhe punonjësit italian. Më pas, në ndihmë të shqiptarit ka ardhur edhe miku i tij që e shoqëronte.

Mediat italiane thonë se gjatë sherrit janë përdorur sende të forta, shkruan një e përditshme.

Për pasojë, kanë mbetur të lenduar 2 shqiptarët, 4 punonjësit e McDonalds dhe nje kliente që u godit me shishe në kokë.

Policia ka nisur procedimin e tyre.(E.K/SHUPLAKA)

 

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *