Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Sherri Luca-Boçi/ “Ku ndodheni tani?” Gazetari fut në siklet Taulant Ballën, numri dy i PS-së largohet nga emisioni

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka zgjedhur të ikë nga emisioni pas disa pyetjeve të sikletshme të gazetarit Bledian Koka.

Koka vuri re se Balla po mbronte biznesmenin Gjergj Luca, ndërkohë ai ngre dyshime se Balla po fliste nga lokali i Luces në kohë reale. Pas pyetjes së gazetarit, Balla është sikletosur dhe ka zgjedhur të mos përgjigjet, por të largohet nga emisioni.

BISEDA NË STUDIO:

Bledian Koka: Ku ndodheni tani?
Taulant Balla: Jam në zyrën time…
Bledian Koka: Nuk jeni në ndonjë lokal po themi
Taulant Balla: Jo
Bledian Koka: Sa para ka paguar PS për zhvillimin e Asamblesë para pak muajsh tek Rofaza, lokali i Gjergj Lucës.
Taulant Balla: Nuk i përgjigjem asnjë përfaqësuesi të një televizoni që financohet me paratë e pista të korrupsionit të djalit të Sali Berishës
Bledian Koka: Kuptoj…Ju jeni shpifës i madh, i dënuar dhe nuk keni paguar as paratë e dënimit. Hetoni se e keni shtetin në dorë. E keni ngritur karrierën mbi shpifje. Largohuni nga lokali i Gjergj Lucës, se turp i madh. Dilni e mbroni Gjergj Lucën nga aty ku jeni.

Ditën e djeshme, kandidati i PD-së në Elbasan, Luçiano Boçi dhe biznesmeni Gjegj Luca janë përfshirë në një konfrontim fizik mes tyre. Boçi e akuzon Lucen se e ka kërcënuar me jetë dhe e ka dhunuar, ndërsa Luca e akuzon Boçin se e ka provokuar dhe gjatë përplasjes madje i ka vjedhur dhe telefonin.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 52%, 7123 votes
  7123 votes 52%
  7123 votes - 52% of all votes
 • PS 29%, 3960 votes
  3960 votes 29%
  3960 votes - 29% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1277 votes
  1277 votes 9%
  1277 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 665 votes
  665 votes 5%
  665 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 565 votes
  565 votes 4%
  565 votes - 4% of all votes
Total Votes: 13590
19/03/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.