Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Shërimi i saj u duartrokit nga mjekët, ndërron jetë pas 36 orësh e infetkuara me koronavirus (VIDEO)

Në ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Spanjë ku një 81-vjeçare që ia doli në luftën ndaj koornavirusit nuk e shijoi gjatë këtë lajm ët ëgëzueshëm.

Shërimi i saj u quajt një “mrekulli”, ndërsa mediat e huaja raportojnë se ka vdekur 36 orë pasi doli nga spitali.

Ajo u shfaq më herët në videoklipet me doktorët që e duartrokisnin teksa dilte në karrige me rrota nga izolimi dhe video u shpërnda në të gjithë botën.

Por siç mësohet gruaja ndërroi jetë më pak se dy ditë pasi doli nga Hospital Clinico de Valladolid në veriperëndim të Spanjës.

Shkaku i vdekjes nuk është përcaktuar ende por motra e saj tha për mediat vendase: “Po, ishte motra ime, ajo që doli nga spitali me duartrokitje e që dërgonte puthje nga kamera, ajo po varroset tani dhe unë nuk mund të shkoj në funeral”.

Lajmi vjen teksa Spanja është bërë vendi i dytë më i infektuar në botë pas Italisë me 4,800 të prekur sot dhe 769 të vdekur.

Motra e saj e shkatërruar e ka konfirmuar këtë. “Dje ajo doli jashtë duke duartrokitur dhe fryrë puthje dhe tani ata po e varrosin atë dhe unë nuk mund të shkoj. Është një goditje shumë e fortë, dje ajo dukej aq e lumtur dhe sot ajo ka vdekur “, tha ajo për Diario de Valladolid.

 

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *