Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Shërbimi fetar në Tanzani vret të paktën 20 adhurues

Të paktën 20 njerëz janë vrarë dhe të tjerë të plagosur gjatë një shërbimi fetar në natyrë në Tanzani.

Adhuruesit ishin duke ndjekur një shërbim Pentecostal në një stadium në qytetin verior të Moshit të shtunën në mbrëmje kur ndodhi edhe incidenti.

Të mbijetuarit thanë që Z. Boniface Mwamposa i cili i referohet vetes si “apostulli”, u tha qindra njerëzve të mbledhur në shërbim për të kaluar nëpër një zonë ku “vaji i bekuar” ishte derdhur mbi dysheme.

Presidenti i Tanzania John Magufuli u dërgoi ngushëllimet e tij familjarëve të viktimave dhe bëri thirrje për siguri më të mirë në ngjarje kaq të mëdha.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *