Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

SHBA “në gjurmët” e Italisë, viktimat nga koronavirusi tejkalojnë 11 shtatorin

Pasojat e rënda në viktima nga koronavirusi pas Kinës, Italisë dhe Spanjës kanë prekur një tjetër kontinent dhe shumë shtete. SHBA-ja po përjeton prej ditësh një bilanc të frikshëm në viktima.

Bëhet me dije se si pasojë e koronavirusit në SHBA kanë humbur jetën deri më tani 3,402.

Ky bilanc është edhe më i lartë se ai i shkaktuar nga sulmi terrorist i 11 shtatorit të vitit 3,402. Si pasojë e sulmit terrorit që ndodhi në SHBA më 11 shtator humbën jetën 2,996 persona.

Ndërkohë, numri i personave të konfirmuar me koronavirus brenda 24 orëve të fundit në vend është 10,962. Kjo bën që numri total i të prekurve të rritet në 174,750. Nga të gjitha këto, 165,133 mbeten raste aktive.

SHBA-të mbajnë vendin e parë në botë sa i përket numrit të personave të infektuar ndërsa vendi me më shumë viktima si pasojë e Covid-19 mbetet Italia me 12,428 të vdekur

Vetëm brenda ditës në SHBA kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit 261 persona.

Trump dy ditë më parë theksoi se nuk e shihte të arsyeshme të shpallte karantinim por si duket një gjë e tillë duhet rishikuar edhe  pse nuk ka akoma një deklaratë zyrtare.

 

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.