Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Akuzoi Kinën për mungesë transparence për humbjet e jetëve nga Covid-19 , SHBA-së i kthehen ekspertët në boomerang: Shifra e vërtetë mund të jetë më e lartë

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kina janë përfshirë prej ditësh në një debat në lidhje me numrin e përsona që kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kinë. Trump akuzoi vendin Aziatik për fshehje  të dhënash.

Edhe SHBA ishte një ndër vendet që u prek shumë nga pandemia globale ku më shumë se 65,000 persona kanë humbur jetën

Por disa ekspertë në SHBA thonë se shifra e vërtetë mund të jetë shumë më e lartë.

Të dhënat e reja nga Qendrat për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve (CDC) tregojnë se vdekjet totale në shtatë shtete të goditura ishin pothuajse 50% më të larta se normale gjatë periudhës 8 mars deri 11 prill.

Studiuesit thonë se rreth 9,000 viktima më shumë në vend mund t’i atribuohen virusit.

 

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.