Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Frika nga pròtestat/ Momenti kur efektivi i pòlicisë i heq gjurin kolegut nga qafa e të árrestuarit

Një video e cila po bën xhiron e rrjeteve sociale është filmuar së fundmi nga një reporter amerikan ku shihet sesi një efektiv pòlicie i heq gjurin nga qafa e një qytetari, kolegut të tij, i cili po e árrestonte. I árrestuari ishte një grábitës i dènoncuar nga qytetarët, gjatë pròtestave, për të kërkuar drejtësi ndaj vdèkjes së George Floyd.

Gazetari fotoreporter Matt Mills filmoi konfrontimin, ndërsa qytetet në të gjithë vendin ziejnë nga pròtestat e nxitura nga vdèkja e George Floyd, një njeri me ngjyrë që vdíq ndërsa pòlici i Minneapolis Derek Chauvin u i vuri gjurin në qafë gjatë një árrestimi.

Mills postoi videon në Instagram, duke sqaruar në titullin se oficerët ishin duke iu përgjigjur një thirrje për grábitësit brenda një dyqani T-Mobile në qendër të Seattle. Teksa po e árrestonin, njërin prej grábitësve, një pòlic shihet teksa i vendos gjurin në qafë. Ky veprim ka ngjallur shumë tènsion dhe pròtestuesit kanë shpërthyer në të bërtitura.

Ata dëgjohen të thonë: “Hiqe atë drèq gjuri nga qafa!” Në këtë moment, efektivi tjetër i pòlicisë, i ka kapur gjurin kolegut dhe ia ka lëvizur nga qafa e të árrestuarit.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Matt M. McKnight (@mattmillsphoto) on

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *