Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Sezoni turistik, radhë të gjata në Morinë

Sezoni turistik ka nisur para kohe dhe kjo duket nga fluksi i hyrjeve në pikën kufitare të Morinës.

Aktualisht po punohet me katër sportele por kosovarët që hyjnë në Shqipëri ankohen për shërbimin. Atyre u duhet të presin 40 minuta në pritje teksa kërkojnë nga të dy qeveritë të marrin masa për lehtësimin e lëvizjes për sezonin turistik.

Mbi 700 automjete të vogla kanë hyrë deri tani, ndërsa edhe autobusët janë në një numër të konsiderueshëm. Për shkak të temperaturave të larta fluksi pritet të rritet të shtunë dhe të dielë.

Banorët shprehen se për sa i përket rrugës është gjynah pasi duket se ka mbetur përgjysëm për gjithë këto vite.

(M.Q/Faxweb)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *