Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Sekuestrohet sasia rekord e dinamitit prej 800 kg, ishte fshehur në një depo të braktisur

Policia greke ka sekuestruar në ishullin Zakynthos 800 kilogramë eksploziv, të cilët u gjetën të ruajtur në një dhomë të vogël në bodrumin e një depoje të braktisur.

Sasia e madhe eksplozivit u gjet nga policia e Drejtorisë së Përgjithshme të Policisë së Zakynthos në fshatin Keri në vendin “Apelati”, pas një hetimi disa mujor.

Më konkretisht, u gjetën dhe konfiskuan 800 kg dinamit amoni.

Autoritetet e policisë kanë nisur një hetim për të zbuluar se kush kishte vendosur një sasi kaq të madhe eksplozivi në depo, por edhe për vendin ku ishte menduar të përdorej.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *