Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Seanca gjyqësore e HEC-it të Zall Gjoçaj/ Banori: Po na várrosin të ardhmen, ata që firmosën do të futen pas hekurave

Ditën e sotme është bërë seanca gjyqësore për Hecin e Zall Gjoçaj në gjykatën administrative ku ka marrë pjesë edhe ambientalisti Sazan Guri ndërsa banorët e nuk kanë marrë pjesë në seancën dëgjimore.
Sipas Gurit studimet e bërë nga kompania jana para tre vitesh.

“Studimet që ka kompania janë para tre vjetësh, ministrja e Km firmos dokumenta të falsifikuara dhe studimet për terrenin janë të pa baza.Kreu i komunës Derjan e ka kundërshtuar projektin ndërsa për lumin Uraks jan ndryshuar të dhënat” u shpreh Guri.

Një nga qytetarët tha se ky është ujë që pinë banorët dhe se ata që firmosën do të përndojnë pas hekurave.

“Po varrosin të ardhmen e kombit të fëmijve tanë, është një pasuri kombëtare, ujë që e pinë banorët.Ata që kan hedhur firmën do të futen pas hekurave.”

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *