Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Sandër Lleshaj plan për të marrë në ruajtje Ora News”, zbulohet mbledhja: 15000 euro në muaj paga për efektivët

Një denoncim i fortë është bërë sot në mbrëmje nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili shkruan se kryeministri Edi Rama ka vendosur të falimentojë me çdo kusht televizionin Ora Neës.

Berisha shkruan se është mbajtur një mbledhje nën drejtimin e Sandër Lleshajt për të zëvendësuar rojet e sigurisë të ARB Sacurity me rojet e policisë së tij, ndërsa pagesa do të jetë disa herë më e lartë.

Reagimi i plotë: Edvini ka vendosur te falimentoje me çdo kusht televizionin Ora News! Ai do zevendesoje rojet e sigurise te ARB Security me rojet e policise se tij, Ilirian Guard, duke caktuar: 15000 euro page per to, katerfishin e parave qe shpenzohen tani. Kesaj i thone te vjedhim sa te mundemi! sb

Pershëndetje doktor, Dua të bëj me dije se sot në mesditë është bërë një debat në ministrinë e brëndeshme ku Sandër Leshi planifikon te marrë nen ruajtje institucionin e RTV Ora dhe Ora News. Eshte diskutuar qe kjo kompani do te paguhet rreth 15mije euro ne muaj rrethe kater fishin e shumes qe paguhet sot per sigurine e ketyre objekteve.Kam dijeni se drejtori teknik i “Ilirian Guardian” (policat e Sandër Leshit) po pregadit stafin e tij per te zëvendesuar rojet e ARB SECURITY të Arben Prenjasit vendrojet e Rtv Ora dhe Ora Neës me dhunë. Kjo gjë mund të ndodhi nga minuti ne minutë. Anonim ju lutem. Respekt per ju familjarisht.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *