Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Berisha i përgjigjet “Shotës”: Ja kush i vráu Haklajt e Tropojës

Ish kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se vrásësit e Haklajve janë të njëjtë që vránë Azem Hajdarin.

Gjatë një prononcimi për emisionin Opinion mbremjen e së hënës, Berisha tha se Haklajt e Tropojës i vráu shteti, duke mohuar të ketë gisht në ngjarjet e rënda.

“Ata që vránë Azemin zhdukën dhe Haklajt. Ata duhet të zhdukeshin, sepse kryen krímin e shekullit. Ata ishin te.rrorístë. Kurrë Tropoja nuk ka njohur një bandë pláçkitëse të këtij lloji, përdhùnues e kríminale. Vetëm shteti mund t’i vríste ata. Vetëm shteti mund të bënte diçka të tillë, duke bërë kombinime me familjet e víktimáve. Ata ishin të angazhuar.”

Kujtojmë se Zylfie Haklaj, drejtoi gishtin publikisht tek Sali Berisha për vrásjen e vëllezërve të saj.

“Në familjen time ka 14 persona të vrárë dhe përgjegjës kryesor për këtë është Sali Berisha. Ne kërkojmë drejtësi, unë jetoj për të dëshmuar”, deklaroi Zylfie Haklaj.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *